news-details

Şirket haberleri

ALKLC.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak. (Saat 13:00’e kadar)

HOROZ – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

YIGIT – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

ALARK – Pay geri alım programının başlatılmasına, 4.350.000 adet paya karşılık 550 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

ASELS – MİLGEM Savaş Sistemleri Sözleşmesinde, TAIS Ortak Girişimi ve STM İş Ortaklığı ile sözleşme değişikliği imzalanarak MİLGEM 9 – 12 gemileri savaş sistemleri ve faydalı yükleri sözleşmeye dahil edildiği, şirketin payının 421,6 milyon euro olduğu açıklandı.

BOBET – İstanbul Arnavutköy’de Balkalı şubesinin açılmasına karar verildiği açıklandı.

BORSK – Şirketin GES yatırımı kapsamında, fabrika sahası içerisinde yapılması planlanan 3MW GES için proje onayı ve bağlantı anlaşmalarının onaylanarak yatırım süreçlerinin başladığı açıklandı.

DMSAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

ELITE – Şirket tarafından 35 yıllığına kiralanan Adana’da bulunan arazinin bir kısmının ıslah ve organik tarıma uygun hale getirilme çalışmalarının tamamlandığı açıklandı.

EMKEL – Şirket iştiraki Emek Araştırma Geliştirme’nin sermayesinde sahip olunan paylarının tamamının 12.000 TL bedelle Özar Elektrik’e devrinin tamamlandığı açıklandı.

EUPWR – Şirketin Vangölü Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen ihalesine katılarak 3,2 milyon dolar bedelle en avantajlı teklifi verdiği açıklandı.

EKGYO – Şirket tarafından çeşitli illerde bulunan toplam 21 taşınmazın toplam 1,7 milyar TL bedel üzerinden satın alınmasına ilişkin Bakanlık ile ek protokol imzalandığı açıklandı.

GZNMI – Saha Kurumsal ile Kredi Derecelendirme Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

HRKET – Şirket ile Goldwind arasında 7,0 milyon dolarlık anlaşma yapıldığı açıklandı.

KATMR – Sermaye artırımından elde edilen fonun 191,4 milyon TL’sinin finansal borç ve faiz ödemelerinde, 175 milyon TL’sinin savunma sanayii projelerinde, 57,2 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

KRVGD – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 750 milyon TL’den 19 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

KERVN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 2,9 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

MERCN – Şirketin Romanya’daki iştiraki Rowax Global ile Romen bir yatırımcı arasında 4,7 MW GES geliştirilmesi amacı ile mutabakat zaptı imzalandığı açıklandı. 

MRSHL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 20 milyon TL’den 50 milyon TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

MANAS – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun %40’ının Ar – Ge ve yeni yatırımlarda, %60’ının işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

MARBL – Şirketin Afyon’da bulunan beyaz mermer sahasının işletme ruhsatına geçirilmesinin uygun bulunduğu açıklandı.

QNBFL – 91 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PEGYO – Yenileme çalışmaları devam eden Sümerpark AVM'nin 1.861 m² büyüklüğündeki mağazası için Media Markt ile 10 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.

RALYH – 3,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

SNICA – Şirketin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 10 tane yeni bayilik verdiği açıklandı.

SKYMD – 91 gün vadeli 89,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

SKYMD – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

SEKFK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

SMRTG – Şirketin Aliağa'da bulunan ve ilk etabı 600 MW olarak açıklanan güneş hücresi tesisinin makina teçhizat kurulumunun tamamlandığı açıklandı.

SANEL – Şirket bağlı ortaklığı Özel Çınar Sağlık Hizmetleri ve Gökmedrese  Sağlık Hizmetleri ile Dardanel Hemodiyaliz Sağlık ve Doğa Deniz Özel Sağlık’ı bir çatı altında toplayarak yeni bir sağlık grubu şirketi kurulmasına karar verildiği açıklandı.

SOKM – Şirketin 2024 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

TCELL – Şirketin CDB ile Çin Yuan'ı cinsinden kullanılabilecek kredi anlaşması için bağlayıcı olmayan ön protokol imzaladığı açıklandı.

TERA – 1,7 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

TSPOR – Şirket ile Vestel Şirketler Grubu arasında imzalanan göğüs sponsorluğu ve diğer reklam haklarını sözleşmesinin sonlandırıldığı açıklandı.

UMPAS – Muzaffer Binbay tarafından 44.310 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

VBTYZ – Şirketin Phexum Yazılım paylarını Neo Portföy’ün kurucusu olduğu VBT Yazılım GSYF’ye devredeceği açıklandı.

YGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 6 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru Bakanlık tarafından da onaylandı.

Kaynak: İnfo Yatırım

  Hibya Haber Ajansı