ATSO heyeti Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'na katıldı

AFYONKARAHİSAR- 04.12.2023 - HİBYA - Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) heyeti, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde düzenlenen 43. Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'na katıldı.

Diltekin Enerji'nin sermaye artırımı

Diltekin Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş'nin sermaye artırımına ilişkin tescil işlemleri tamamlandı.

Babacan, Lütfi Doğan için düzenlenen cenaze törenine katıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, önceki Diyanet İşler Başkanlarından Lütfi Doğan’ın cenaze törenine katıldı.

TCG Karabiga, FGS Oldenburg ile Ege Denizi’nde eğitim yaptı

NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) görevine katılan TCG Karabiga Almanya Deniz Kuvvetleri unsuru FGS Oldenburg ile Ege Denizi’nde eğitimler gerçekleştirdi.

Bakan Bayraktar: “Enerji dönüşümü, şebekeyi sürekli geliştirmek anlamına geliyor”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Dubai’de devam eden COP 28 kapsamında Dünya Bankası tarafından Türkiye’ye özel düzenlenen enerji dönüşümü paneline video mesaj ile katılarak Türkiye'nin bu alandaki dönüşüm planlarını anlattı.

CHP'li Köksal: "'Sudan’da tarım vizyon işidir' demişlerdi"

AFYONKARAHİSAR- 04.12.2023 - HİBYA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tasfiye edildiği açıklanan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün bağlı ortaklığı olan Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketinin akıbetine ilişkin Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

Hedef Girişim'in Sistem Global Danışmanlık'a yönelik yatırımı

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Sistem Global Danışmanlık A.Ş'ye yatırım kararına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Yurt dışı hisse senetleri analizi

International Business Machines (IBM) bugün, 10 yıl sonra çok daha büyük sistemlerin yapı taşları olarak hizmet edeceğini umduğu yeni bir kuantum bilgi işlem çipi ve makinesini gösterdi.

Bağcılar, Şeyh Şaban-ı Veli Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programda Anadolu’nun dört manevi diğerinden biri olan Hz. Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri, her yönüyle İstanbullulara anlatıldı. Başta Kastamonulular olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından çok sayıda vatandaş programa yoğun ilgi gösterdi.

Batıliman, Batıçim paylarından sattı

Batıliman Liman İşletmeleri A.Ş, aktifinde bulundurduğu Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş paylarından satış yaptı.