Google deprem uyarı sistemi

Android Deprem Uyarı Sistemi, telefonun mevcut teknolojisinden faydalanarak cihaz konumu ve “Deprem Uyarıları” açık olan tüm Android telefonlarda çalışıyor.

UNRWA İşleri Direktörü White: "İnsani durum her geçen saat daha da kötüleşiyor"

FATMA ELİF BEYHAN - 04.12.2023 - HİBYA - UNRWA İşleri Direktörü Thomas White, Gazze'deki insani durumun her geçen saat daha da kötüleştiğini ifade etti.

Başkan Soyer, YBYK Bölgeler Meclisi Büro Toplantısı’na başkanlık yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclisi Başkanı Tunç Soyer, Fransa’nın Strazburg kentinde Bölgeler Meclisi Büro Toplantısı’na başkanlık yaptı ve Kongre Büro toplantısına katıldı.

İYİ Parti’den CHP’nin işbirliği teklifine ret

SÜMEYYE YALÇIN- 04.12.2023 - HİBYA - İYİ Parti, CHP'nin 2024 yerel seçimlerinde iş birliği teklifini reddetti.

Biden: "Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, Amerikan yapımı ürünleri ihraç ediyor"

SÜMEYYE YALÇIN- 04.12.2023 - HİBYA - Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin Amerika'da iş yarattığını ve Amerikan yapımı ürünleri ihraç ettiklerini belirtti.

CHP'li Öztrak: "Türkiye'nin dünyada enflasyonu en yüksek 5 ülke arasında yer alıyor"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, yıllık enflasyonun haziran'dan sonra artmaya devam etiğini belirterek Türkiye'nin yüzde 62’lik enflasyonla 2023 itibariyle, dünyada enflasyonu en yüksek 5 ülke arasında yer aldığının altını çizdi.

Guterres'ten erken uyarı sistemi açıklaması

SÜMEYYE YALÇIN- 04.12.2023 - HİBYA - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, erken uyarı girişimini gerçeğe dönüştürmek ve tehlikeli hava ve iklime karşı koruma sağlamak için uygulamalı desteğe ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Payların işlem görmeye başlaması

Payların işlem görmeye başlamasına ilişkin bildirim yapıldı.

Sendika üyeleri, belediyenin yatırım ve hizmetlerini gezdi

Türk Yerel Hizmet Sen’e bağlı sendika üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediyesinin yatırım ve hizmetlerini yerinde gezerek, yapılan hizmetler hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

Pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi

Pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi duyurusu yapıldı.