Meteoroloji, kuvvetli yağışa karşı uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), kuvvetli yağışlara ilişkin uyarı yaptı.

Guterres: Küresel bir finansal gelecek yaratmanın zamanı geldi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, hiçbir ada ülkesini geride bırakmayan küresel bir finansal gelecek yaratmanın zamanı geldiğini bildirdi.

“Kıskaç-18” operasyonlarında 90 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 17 ilde son 4 gün içinde FETÖ’ye yönelik düzenlenen “Kıskaç-18” operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

İsrail güneydeki Philadelphi Koridorunu'nun kontrolünün ellerinde olduğunu açıkladı

Stockholm, 30 Mayıs (Hibya) - İsrail, güneydeki Philadelphi Koridorunu'nun kontrolünün ellerinde olduğunu açıkladı. İsrail, güneydeki Philadelphi Koridorunu ele geçirdikten sonra Gazze kara sınırının tamamını etkin bir şekilde kontrol ediyor.

ABD ham petrol stokları verileri öncesi petrol fiyatları talep sıkıntıları nedeniyle düştü

İstanbul, 30 Mayıs (Hibya) - Petrol fiyatları Perşembe günü, piyasalar en son ABD ham petrol stokları verilerini beklerken düştü ve dirençli ABD ekonomik faaliyeti, talebe potansiyel bir darbe olarak borçlanma maliyetlerinin daha uzun süre yüksek kalacağına işaret etti.

İsrail UNRWA'dan Kudüs'teki binalarını boşaltmasını istedi

Stockholm, 30 Mayıs (Hibya) - İsrail, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'ndan (UNRWA) Kudüs'teki binasını boşaltmasını istedi. İsrail Toprak Yönetimi (ILA) UNRWA'ya, Doğu Kudüs'teki binasını 30 gün içinde boşaltması gerektiği uyarısı yaptı.

Asya-Pasifik piyasalarında kayıplar Cuma açıklanacak veriler öncesinde büyüdü

İstanbul, 30 Mayıs (Hibya) - Asya-Pasifik piyasaları, Cuma günü açıklanacak bir dizi bölgesel ekonomik veri öncesinde Wall Street'in hareketlerini takip ederek Perşembe günü kayıplarını genişletti.

Filenin Sultanları, Almanya’yı mağlup etti

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi ABD etabında oynadığı ilk maçta Almanya'yı 3-1 yendi.

İsrail’in Refah katliamlarının lanetlenmesine dair karar, Resmi Gazete’de

İsrail’in Refah katliamlarının lanetlenmesine dair Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete başlıkları

1411 İsrail’in Refah Katliamlarının Lanetlenmesine Dair Karar