ICRC Başkanı Egger: "Yardımların engelsiz girmesi yönündeki acil çağrımızı yineliyorum"

FATMA ELİF BEYHAN - 04.12.2023 - HİBYA - Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Mirjana Spoljaric Egger, sivillerin savaş yasalarına uygun olarak korunması ve yardımların engelsiz girmesi yönündeki çağrısını yineledi.

DEVA Partisi’nden E-kitapta KDV’nin sıfırlanması için kanun teklifi

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, 3065 sayılı Kanun’da internet üzerindeki E-kitap ve süreli yayınların kapsam dışında bırakılmasını eleştirerek E-kitapların tamamının KDV’den muaf tutulması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.

CHP'li Köksal'dan Dinar’daki hayvan katliamı iddialarını Meclis gündemine taşıdı

AFYONKARAHİSAR- 04.12.2023 - HİBYA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Dinar Belediyesi’ne bağlı Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvan katliamı iddialarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıdı.

ATSO heyeti Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'na katıldı

AFYONKARAHİSAR- 04.12.2023 - HİBYA - Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) heyeti, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde düzenlenen 43. Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'na katıldı.

Diltekin Enerji'nin sermaye artırımı

Diltekin Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş'nin sermaye artırımına ilişkin tescil işlemleri tamamlandı.

Babacan, Lütfi Doğan için düzenlenen cenaze törenine katıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, önceki Diyanet İşler Başkanlarından Lütfi Doğan’ın cenaze törenine katıldı.

TCG Karabiga, FGS Oldenburg ile Ege Denizi’nde eğitim yaptı

NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) görevine katılan TCG Karabiga Almanya Deniz Kuvvetleri unsuru FGS Oldenburg ile Ege Denizi’nde eğitimler gerçekleştirdi.

Bakan Bayraktar: “Enerji dönüşümü, şebekeyi sürekli geliştirmek anlamına geliyor”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Dubai’de devam eden COP 28 kapsamında Dünya Bankası tarafından Türkiye’ye özel düzenlenen enerji dönüşümü paneline video mesaj ile katılarak Türkiye'nin bu alandaki dönüşüm planlarını anlattı.

CHP'li Köksal: "'Sudan’da tarım vizyon işidir' demişlerdi"

AFYONKARAHİSAR- 04.12.2023 - HİBYA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tasfiye edildiği açıklanan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün bağlı ortaklığı olan Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketinin akıbetine ilişkin Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

Hedef Girişim'in Sistem Global Danışmanlık'a yönelik yatırımı

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Sistem Global Danışmanlık A.Ş'ye yatırım kararına ilişkin bilgilendirme yapıldı.